Twój e-pit

Podatnicy rozliczający się na formularzach PIT-37 i PIT-38 będą mogli już od tego roku skorzystać z usługi Twój e-PIT. Od 2020r. usługa zostanie rozszerzona dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-36, PIT-36L i PIT-28. Od 15 lutego elektroniczne zestawienie będzie dostępne na stronie podatki.gov.pl. Jeżeli masz wątpliwości co do deklaracji lub potrzebujesz uzupełnić informacje o dotyczących Cię zniżkach pamiętaj, że PIT-News oferuje fachową pomoc.

Minister Finansów Teresa Czerwińska zapowiedziała „Nasze systemy informatyczne są już na tyle zaawansowane i wyposażone w odpowiednie dane, że możemy zaproponować zupełnie nowe podejście do rozliczeń podatkowych. Na bazie informacji przesyłanych od płatników udostępnimy propozycję rocznego zeznania. To istotna zmiana w duchu filozofii 3xP, czyli prostych, przejrzystych i przyjaznych podatków”.

Twój e-PIT – co zawiera?

Usługa Twój e-PIT oferuje automatyczne przygotowanie dla podatnika rocznego zeznania podatkowego na podstawie informacji zgromadzonych przez administrację skarbową. Do tych danych zaliczane są informacje od pracodawców, dane z ubiegłego roku podatkowego dotyczące ulg na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej.

W sytuacji gdy podatnik chce skorzystać np. z odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa czy kultu religijnego, wydatków na cele rehabilitacyjne lub użytkowania internetu czy wpłat na IKZE – uzupełnia swoje zeznanie samodzielnie, po zalogowaniu się do usługi. W sytuacji gdy potrzebujesz wsparcia przy samodzielnym uzupełnianiu zeznania – odezwij się do nas!

Standardowo system rozlicza podatnika indywidualnie. Logując się do usługi można zmienić sposób rozliczenia na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci.

Resort finansów zadeklarował pomoc w przypadku pytań dotyczących rozliczenia. Klikając tutaj przeniesiesz się na stronę Ministerstwa Finansów, gdzie możesz znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania.

Ułatwienie dla milionów Polaków

Usługa ułatwi coroczne rozliczenie wielu Polakom. Każdy będzie mógł zapoznać się ze swoim PIT-37 lub PIT-38 za 2018 r. na portalu podatki.gov.pl i dokonać wyboru czy skorzysta z gotowego zeznania czy rozliczy PIT samodzielnie.

Od 2020r. z usługi będą mogli skorzystać kolejni podatnicy – ci rozliczający się na formularzach PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Dzięki usłudze Twój e-PIT koniec (dla podatników rozliczających się na formularzach z PIT-37 i PIT-38) z wypełnianiem wniosków i przynoszeniem dokumentów do urzędu skarbowego. Elektroniczne rozliczenie będzie dostępne do wglądu od 15 lutego 2019r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. I to wszystko bezpłatnie!

Pamiętaj! W przypadku gdy potrzebujesz uzupełnić PIT samodzielnie, a masz wątpliwości możesz skorzystać z naszych usług. 11-letnie doświadczenie pozwala na szybką i fachową pomoc.